Denní stacionář je plně v režii usměvavé ředitelky Drahomíry Brožové, která společně se svým manželem brání pověst dříve krásné ulice Na Nivách. Volnočasové aktivity pro zvědavé klienty s mentálním postižením připravuje osobní asistentka Adéla Lehrová.

Déšť zrušil tříkolky

Naposledy byly původně na programu závody velkých tříkolek, na které se těšil především Dan. Vytrvalý déšť zahnal mladé sportovce do tepla, v moderní herně se bojovalo o titul pohádkového krále. Do akce se zapojily i tři studentky UJEP, Michaela, Dominika a Eva, které zde byly na praxi.

Hlavní slovo v soutěži o věcné ceny však měla Štěpánka Fajtová, která se představila jako skutečná pohádková odbornice. Ke každému obrázku měla krátkou legendu, šikovně naváděla klienty, kteří se překonávali. Pat a Mat, Krteček, Rumcajs, Mach a Šebestová, Káťa a Škubánek, motýl Emanuel a Maková panenka, Králíci z klobouku, zelený Šrek, maxipes Fík atd.

Hrneček či krokoměr

Moc dobře reagovala na obrázkové podněty malá Kateřina, která si z nabízených cen vybrala hrneček.

Švihadlo vyhrála asistentka Adéla, studentka Michaela dostala krokoměr, protože dojíždí až ze Sokolova.

„Před týdnem se hrál bowling, za týden se bude vařit. Hodně oblíbená je canisterapie, karaoke, relaxační cvičení, solná jeskyně, plavání," říká Adéla Lehrová z modrého domku na Klíši a mladí hosté tleskají.