Během jednání byl odvolán místostarosta Viktor Malinkovič (KSČM) a vedení schůze převzala Eva Outlá, pověřená pravomocemi starosty.

KDYBY SE NEZMĚNILO VEDENÍ, NEBYL BY PROBLÉM

„K předloženému materiálu chyběly relevantní informace, proto jsme materiál z jednání stáhli," informovala. Argumentovala vyjádřením velitele hasičů Antonína Bauera na zastupitelstvu v prosinci loňského roku: „Máme dostatečné vybavení a nyní náš majetek předáme úřadu a jednotka nemusí již kupovat a dovybavovat," citovala Eva Outlá.

Jak dodala, dala pokyn, aby bylo zajištěno stanovisko hasičského záchranného sboru k technickému stavu vozu. „Bude-li stanovisko do termínu řádného jednání ZMO Střekov dne 13. prosince úřadu doručeno, bude materiál předložen k projednání," slíbila Eva Outlá.

To už ale zřejmě bude pozdě. „Postup Střekova nechápeme. Chtěli snad knihu oprav. Auto je ve velmi dobrém stavu, naši hasiči ho pečlivě udržovali. Zájem mají další dvě obce. Bude se tím zabývat rada města a některé z nich ho velmi pravděpodobně nabídne," uvedl tajemník radnice v Chlumci Marcel Rahm.

„Když jsem vloni zastupitelům říkal, že základní vybavení máme, bylo to v době, kdy se zakládala jednotka patřící pod obvod Střekov a převedli jsme na ni majetek hasičského spolku. Neznamená to však, že není potřeba vybavení obnovovat. Navíc v tomto případě nemusíme nic kupovat, auto jsme mohli dostat zdarma darem. Vše už bylo dojednané, kdyby se nezměnilo vedení obvodu, nebyl by problém," divil se Antonín Bauer.

NA POVODNĚ BY BYLA KAROSA IDEÁLNÍ

Hasiči na Střekově mají k dispozici Ford Tranzit z roku 1998, který dostali použitý od policie, a proslulý vůz Škoda 706 Rthp, zvaný Mates, z roku 1979, který před lety dostali ze Stebna.

„Mates je pojízdný, prošel i technickou. Ale karoserie potřebuje vyvařit, chtělo by to nové pneumatiky a další opravy. Kdyby bylo nové auto, mohli bychom Matesa postavit na půl roku na špalky a v klidu na něm dělat," vysvětlil Antonín Bauer.

Karosu z Chlumce chtěli na Střekově využít k výjezdům k drobným zásahům a na další akce. „Nesloužíme nepřetržitě, povolávají nás, když je potřeba s něčím pomoci, nebo při povodních. Na to by Karosa byla ideální, vejdeme se do ní všichni a ještě spousta dalšího vybavení," doplnil Antonín Bauer.