Trolejbus linky číslo 57 nebude jezdit do Předlic. V centru se odkloní na Klíši. Linka číslo 52 definitivně končí a mizí z mapy ústecké dopravy. Nahradí ji nová linka označená číslem 61. To jsou nejvýznamnější změny, které dopravní podnik (DP) naplánoval od 1. července v MHD. Reakce veřejnosti na ně jsou rozporuplné. Jedni je vítají, druzí si nechápavě klepou na čelo.

Náměstek výkonného ředitele pro dopravu DP Roman Pospíšil uvedl, že změny souvisejí se zprovozněním okružní křižovatky Nové Předlice. „Už během jejího budování jsme přemýšleli, jak tu křižovatku nejlépe využít a nainstalovali jsme tři výhybky, aby byla pro trolejbusovou dopravu sjízdná do všech směrů. Tím pádem se nabízely různé úpravy v MHD,“ uvedl Pospíšil.

FK Ústí nad Labem - Vlašim, FNL 2019/2020
FOTO: Bezchybný debutant Plachý a konečně tři body. Arma se před derby naladila

Podle jeho slov dopravní podnik změny v linkování projednal se starosty jednotlivých městských obvodů. Především hovořil o dlouhodobém požadavku neštěmické radnice na rozdělení, nebo přesměrování linky číslo 57. Ta doposud spojovala dvě největší sociálně vyloučené lokality na Ústecku - Předlice a Mojžíř.

Ústečané trolejbus na lince 57 kvůli tomu přezdívají Černá střela. „Jezdí tu nejvíc problémových skupinek z ghetta a všichni načerno, bez platné jízdenky. Všechny, kdo platí, to štve. To pojmenování je na místě. I z dalších důvodů,“ postěžoval si jeden z každodenních cestujících na této lince Marek Novák.

Žádost o změny

Neštěmická starostka Yveta Tomková potvrdila, že o změny žádala. „Jednak kvůli černým pasažérům, jednak je výborné, že bude jezdit k plavecké a sportovní hale i k poliklinice,“ poznamenala starostka.

Mimo to žádala, aby autobus číslo 5 jezdil až na konečnou Pod Vyhlídkou. Přesouvají se sem totiž ústecké sociální služby, hlavně pro seniory, kteří potřebují přímé spojení do Masarykovy nemocnice. Tato změna bude platit od 1. září, ostatní už od 1. července.

První koncert po ukončení karantény v Ústí přijela rozpustit do Pivovarské uličky policie. Někdo si prý stěžoval na hluk. Studentská kapela Paradox nicméně opomněla nahlásit zábor veřejného prostranství.
FOTO: Policisté ukončili první koncert po karanténě v Ústí. Nebyl ohlášený

Primátor Ústí Petr Nedvědický zároveň uvedl, že město potřebuje, aby lidé měli lepší možnost jezdit do předlické průmyslové zóny do zaměstnání. „Dojde ke zlepšení dopravní obslužnosti linkou 27 v ulici Za Válcovnou a v oblasti Předlice kolonie. Zároveň bude nově obsluhovat zastávku Kaufland na Klíši,“ přiblížil.

Ústečané přijímají změny rozporuplně. „Jaká hluboká myšlenka stojí za prodloužením třiapadesátky z Mírové na konečnou Severní Terasa se současným zkrácením pětapadesátky z konečné Severní Terasa na Mírovou,“ napsal například na Facebooku Jan Chmelík.

Změny v ústecké MHD

Autobusy:
Linka č. 27 – nově bude zajíždět ke Kauflandu na Klíši
Linka č. 5 – prodloužení vybraných spojů na konečnou Pod Vyhlídkou (až od 1. září)
Trolejbusy:
Linka č. 52 – bude zrušena
Linka č. 53 – prodloužena na konečnou Severní Terasa
Linka č. 55 – zkrácena na zastávku Mírová
Linka č. 57 – pojede z Mojžíře přes Mírové náměstí na Klíši
Linka č. 59 – odpoledne zkrácena z Klíše na Mírové náměstí
Nová linka č. 61 – v trase Severní Terasa, Malátova, Mírové nám., Globus, Staré Předlice (každý 2. spoj, ostatní končí u Divadla)
Linka č. 62 – každý druhý spoj bude zajišťovat přímé spojení ze zastávky Karla IV. ke Globusu. Ostatní spoje budou končit u Divadla
s možným přestupem na linku 61 ke Globusu.

Otevření koupaliště na Klíši v Ústí nad Labem po celkové rekonstrukci
Bazén na Klíši je po velké rekonstrukci v provozu. Návštěvníci přišli hned