I přes očekávanou venkovní teplotu se do Ústí těší. „Pro jednou se to dá vydržet, ale v tu chvíli se přejmenujeme na "mrazuvzdorný Čechomor",“ usmál se jednašedesátiletý zakladatel Čechomoru.

Se svou kapelou má hned tři projekty s vánoční tématikou a každý rok jedou Vánoční turné, kde si tyto písně rádi zahrají. „A také si koledy rádi zpíváme s dětmi a vnoučaty u stromečku,“ dodal studovaný konzervatorista, který hrál například také s kapelou Tři sestry.

Při Česko zpívá koledy se bude zpívat šest koled – Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. „Já mám ale nejraději koledu Byla cesta,“ přiznal Holas s tím, že se svým parťákem Františkem Černým v Ústí představí publiku koledy v klasické podobě. „Nic extra z Čechomoru tam přidávat nebudeme.“

Koledy se podle něj dají hrát jen v adventním čase, přesto má Čechomor ve svém stálém repertoáru více koled a vánočních písní z různých krajů naší země. „Ale i cizokrajných,“ doplnil Holas, který kromě písniček skládá hudbu také k celovečerním filmům, divadelním hrám, animovaným i dokumentárním filmům nebo reklamním spotům.

Program na Lidickém náměstí v rámci vánočních trhů začne ve středu 7. prosince už v 17:00 a vystoupí také zpěvák Josef Šutara, děti z mateřské školky Motýlek a mladý bubeník Mayor Drummer. Čechomor zahraje a zazpívá přesně v 18:00. Pozvánku na akci najdete na facebooku ZDE.