"Budeme tam mít asi dvacet dětí, a to rovnou v kostýmech, které ušily paní učitelky. Jsou to čertovské i andělské kostýmy," přibližuje ředitelka mateřské školy Jarmila Nováková Hořejší přípravy na očekávanou akci.

A co samotné zpívání koled? S těmi by děti neměly mít problém. Většinou koled již znají. Ať už z domova, či právě ze školky.  "Jsou to tradiční koledy, které děti z velké části umí. Navíc máme ve školce v rámci adventu mnoho akcí, na kterých koledy neustále hrají, tak se je děti vlastně učí během každodenních předvánočních činností a různých tvoření. Přípravu ale nepodceňujeme, chystáme se pečlivě. Těšíme se, až rodiče a všichni přítomní naše děti uvidí a uslyší," dodává ředitelka.

Už tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 13. prosince od 18 hodin. V celé republice se lidé sejdou na přibližně 800 místech (více na www.ceskozpivakoledy.cz). V rámci Ústeckých Vánoc si na Lidickém náměstí zazpíváme koledy s přední českou kapelou Divokej Bill! Nejprve zazní 6 koled - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. V den konání texty vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku. Pak Divokej Bill zahraje několik svých největších hitů.