Ústečané, zpozorněte, možná právě okolo vás dnes chodí čerstvý multimilionář! Druhá nejvyšší výhra v historii Sportky totiž padla v okrese Ústí, kdy si sázející odnáší ze Superjackpotu neuvěřitelnou výhru 201 milionů korun.

SÁZKA NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Šťastlivec si výherní tiket vsadil jen pár hodin před středečním losováním na jednom z terminálů na Ústecku. Sázenku Sportky vyplnil celou vlastními čísly, tedy 10 sloupců a doplňkovou hru Šance za 220 korun.

„Výherce má nyní 35 dní, aby se o svoji výhru přihlásil, Sazka mu ji potom celou pošle na účet, který si výherce určí. S jistotou mohu říct, že výherce si tuto rekordní výhru užije ještě před Vánocemi", uvedl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Podle ústecké psycholožky Zuzany Hrochové je v případě tak vysoké výhry důležité být opatrný. „Nikomu to neříkat, chovat se tak, jakože se nic neděje, rozdělit peníze na více kont a dál chodit do práce," říká Hrochová.

PĚTILETÝ ROZPOČET NEŠTĚMIC

Suma 201 milionů korun odpovídá pětiletému rozpočtu městského obvodu Neštěmice.

Nový multimilionář by si také mohl koupit celé Zanádraží, které vyšlo na 170 milionů, případně investovat do koupě dvou lanovek a ještě by mu zbylo. Lanová dráha na Větruši stála 85,6 milionu korun.

Na plaveckou halu Klíše by mu naopak ještě 50 milionů chybělo. Středeční losování však nenabídlo jen rekordní Superjackpot. Za pouhých 40 korun si výherce ze Žďárska odnese 7,7 milionu korun.

Rekord ovšem drží manželský pár středního věku z Chrudimska, kterým díky náhodnému tipu přistálo na účtě v roce 2013 astronomických 399,9 milionu korun.