„Že tam to místo bude, jsem se dozvěděl od známého z muzea. Měl jsem zájem, tak jsem se šel  zeptat a byl jsem přijat," vysvětloval Král, jak k funkci přišel.

Dosud učil na gymnáziu v Lovosicích. Co má učitel, který vystudoval obory biologie a chemie, společného s historií? „Jsem jejím velkým fanouškem," řekl.

Dle svých slov bude mít na starosti oddělení muzejní pedagogiky, takže využije své  zkušenosti pedagoga. A má prý i manažerskou praxi, v pražské firmě zabývající se vývojem počítačových her. V ústeckém muzeu, kam se, jak přiznal, těšil  i proto, že už nebude muset za prací dojíždět, se bude zabývat také novými projekty. „Opravdu v mém nástupu sem není nic divného," ujišťoval Král.

Už na jaře se ovšem v politických kuloárech spekulovalo, že usedne na uvolněnou ředitelskou židli v muzeu.

„TOP 09 pomohla ČSSD zbavit se ODS i SZSP a převzít svrchovanou moc nad městem. Zadarmo to ale samozřejmě nebylo, chce se na té moci také podílet. Což znamená mít své lidi v důležitých městských orgánech a organizacích. Začalo to komisemi a dopravním podnikem, další bude na řadě muzeum," prorokoval po březnovém městském převratu zdroj blízký magistrátu. A jmenoval  v této souvislosti právě  Krále.

Muzeum je bez ředitele od loňského listopadu. S výběrem nového přesto město nepospíchá, čtyři uchazeči čekají na pohovory už přes dva měsíce. Měl být vybrán tak, aby mohl nastoupit v srpnu, nyní se už mluví o listopadu.

Král ujistil, že on o ředitelskou funkci neusiluje, do výběrového řízení se prý vůbec nehlásil. Magistrátní zdroj  však tvrdí, že došlo ke změně strategie, protože se dohoda mezi ČSSD a TOP 09 „proflákla". A že proto Král dostal méně křiklavější „trafiku".

Že nejde o náhodu, si myslí  i občanské sdružení Stop tunelům. „Tak toho Krále nakonec v muzeu uplacírovali.  Koalice TOP 09 a ČSSD jako vyšitá," okomentovalo informaci o novém muzejním náměstkovi na  Facebooku.

Jiří Petrů, pověřený řízením muzea, tvrdí, že o zřízení funkce náměstka i o přijetí Krále rozhodl sám, nikdo na něj netlačil.

„S novým místem se počítalo, kdyby už byl nový ředitel, řešil by jej on. Jenže  se pořád odsouvá a už nešlo dál  čekat. Řídit takovou velkou    organizaci, jako je muzeum, ve dvou lidech dlouho nelze. Navíc od září rozjíždíme velké projekty," odůvodnil nové místo Petrů.
Ke Královi pak řekl, že splňoval předpoklady.