Slavné mýdlo s jelenem nabírá druhý dech.  Jednak je o něj zájem, jednak se jeho výrobce, Spolpharma, což je dceřiná společnost ústecké chemičky, rozhodla uvést na trh nové prací prostředky pod stejnou značkou. Totiž tekuté mýdlo a práškový prací prostředek s jelenem.

„Na základě požadavku trhu a provedené analýzy jsme se vrátili k historicky známé a osvědčené značce," potvrdil Deníku jednatel firmy Spolpharma Jan Jílek. „Navíc jsme původní oblíbený produkt rozšířili a dali tak zákazníkovi možnost výběru dle jeho potřeb," uvedl o tom.

Podle Marie Logrové, mluvčí Spolchemie, je parfemované tekuté mýdlo určeno pro ruční praní. „Práškové mýdlo s jelenem v krabičce bude naopak možno používat i pro praní v pračkách, má být určitou náhradou za oblíbený mýdlový prostředek Hanka," pokračovala Logrová.

Čtenářky Deníku mýdlo přijali celkem příznivě. Líbila se jim použitá vůně i praktičnost balení. „Určitě si to koupím, protože to plní svoji funkci," myslí si například Michaela Palátová. „Nemusím čekat 40 minut, než se vypere pračka. Je to dobrý marketingový tah, ženy to určitě ocení," dodala.

Mluvčí Logrová také vysvětlila, že od počátku roku 2012, kdy se vyprodaly zásoby pracího jádrového mýdla s jelenem, je zákazníci stíhali požadavky na znovuobnovení tohoto sortimentu.

Při přípravě podkladů pak prý vznikl nápad na tekuté prací mýdlo. „A co tekutý jelen?" napadlo jednu z pracovnic ve Spolpharmě, které mají tyto produkty na starosti.

„Možná k tomu pomohla i jejich záliba v cestování," pokračovala Logrová. „Používají totiž prací mýdlo v tubě, které nakupují v zahraničí. Jelen je jediným tekutým pracím prostředkem, který je založen na mýdlovém základě."