Jiný stánek prodával zajímavá ručně barvená trička s motivy zvířat, kupříkladu tučňáků. A také návody, jak trika správně šetrně vyprat. Lákaly také křehké vánoční ozdoby na stromeček.

Hned naproti šatně nabízel své výrobky místní stánek; jejich autorka nabídla dobroty z lesního ovoce, marmelády, chutney či pečené čaje. Ty byly letos ve foyer Činoheráku na adventní akci novinkou.

„Tentokrát jsme se rozhodly pojmout bazárek trochu jinak. Není proto tradiční pohádka, kvůli které by se stánky s dárky do foyer nevešly,“ poznamenala Helena Luzumová, jedna z členek spolku Střekovské matky, který bazárek opět pořádal. „Chtěly jsme si tentokrát spíše odpočinout, tedy jsme ani nenapekly dorty, štrůdly a cukroví pro návštěvníky. V duchu adventní tradice ale na baru nabízíme voňavý svařáček,“ shodla se Helena Luzumová s Jitkou Gazdovou, svou kolegyní ze Střekovských matek.

Vánoční rolnička v ústeckém domě dětí a mládeže
OBRAZEM: Vánoční rolnička v DDM nabídla tvoření i pěkná vystoupení

„Je tu dnes sice hodně lidí, ale je tu adventně milo,“ pochvalovala si Střekovská matka Helena. „Vzhledem k tomu, že je předposlední adventní víkend, těší nás dnešní účast lidí. A že nemáme napečeno? Jindřiška na baru má dost občerstvení a k němu svařák. Nikdo tu o hladu a na suchu nezůstal,“ dodala Střekovanka.

„Je tu dnes až neskutečná pohoda. Proto sem ráda s malou dcerkou před každými Vánocemi chodím,“ poznamenala maminka Martina. Bývají tu pohádky, ale někdy je nahradí výtvarná dílnička a malování obrázků,“ řekla maminka pětileté Karly z Dolních Zálezel. „Nemáme to sem nejblíž, ale přijet nám vždy stojí za to,“ těšilo návštěvnici programu.

„Jsem tu dnes poprvé, tak trochu jsem se sem vnutila,“ prozradila s úsměvem bioložka Ladislava Filipová. „Děti jsou tu úžasné, umí pracovat s šiškami. Baví je to a zase bude pro ptáčky krmení v Ústí a okolí,“ měla radost členka ústeckého ekologického spolku Pulec.

Ladislava Prokůpková