Podle ředitele závodu Dolní Labe Jindřicha Zídka sice hromady na březích vypadají nevzhledně, ale prý sem museli vytěžený materiál dát. „Po povodni jsme potřebovali rychle vyčistit koryto Labe, abychom ho nemuseli uzavřít pro lodní dopravu," vysvětlil Jindřich Zídek.

Štěrk je zde jen dočasně. Ale vodohospodáři zatím nevědí, kdy zmizí. „Čekáme na dotace, které na to využijeme," vysvětlil Zídek. Povodí Labe již vypsalo soutěž na jejich odstranění. Odvezou ho nejspíše na člunech.

Starostka Neštěmic Miloslava Válková tvrdí, že mají v této oblasti s různými nelegálními skládkami špatné zkušenosti. „Velmi často sem jezdí lidé, kteří podél cesty leccos vyhodí. Když je to na našich pozemcích, snažíme se to uklidit. Nebo upozorníme majitele," uvedla. Podle ní se viník dá chytit jen třeba za použití fotopasti, protože místo je odlehlé.

I samotné Povodí Labe má se skládkami na březích v této oblasti obrovský problém. V současné době například vodohospodáři našli skládky ve Valtířově. „Udělali jsme zde i mnoho fotografií lidí, kteří sem vozí odpad v kolečkách," uvedla pracovnice povodí. Upozornili na to radnici.