„Jelikož v našem městě se nic podobného zatím nestalo a všichni si přejeme, aby to tak zůstalo, musíme být všichni na tuto alternativu připraveni. Seznámit se, jak taková situace vypadá, jaké složky se na ochraně lidí i majetku podílí a jak se v takových případech zachovat,“ přiblížil zástupce ředitele městské policie v Ústí nad Labem Jan Novotný.

„Ve většině případů nikdo nemůže předvídat, kde a jakým způsobem se může něco podobného stát, nebo kdy se kdokoliv z nás do takové situace může dostat,“ poznamenal.

Řeka Labe v Ústí nad Labem v pondělí 12. února 2024.
Labe v Ústí má přes pět metrů, meteorologové vydali výstrahu před povodněmi

Scénář praktického cvičení začal v pátek ráno s úderem deváté hodiny. Hypotetický útok na budovu, kde bylo zraněno několik lidí, pokračoval příjezdem hlídky Policie ČR, kterou v tomto případě zastoupili instruktoři pro bezpečnostní složky a hlídky strážníků.

Policisté mezitím prohledávali prostory budovy v komplexu Corsa, kde se nachází služebna městské policie. V místě, kde dle scénáře cvičení bylo bezpečno, se shromažďovali ranění, strážníci jim poskytovali první pomoc a poté je transportovali do sanitek. Cvičení zaměřené na první pomoc při krizových situacích, mezi které patří například právě útoky na takzvané měkké cíle, končilo odpoledne.

Mohlo by vás zajímat: Kvůli nařízeným rouškám v nemocnicích na Ústecku se rozhořely prudké dohady

Zdroj: Janni Vorlíček