Děti z okolí Městského stadionu přišly o hřiště, které mezi zdejšími domy fungovalo řadu let. Nastoupili tam dělníci a dětské atrakce zbourali. Museli, hřiště bylo na pozemku Českých drah.

„Ve středu ráno mě vzbudily sbíječky, Koukám ven a a dělníci bourají hřiště," popsal vše místní obyvatel Václav Trojan.

Ústní souhlas

Podle starosty Kamila Hýbnera městský obvod před lety s ústním souhlasem na pozemek dal několik herních prvků. Problém prý nastal letos. Dráhy po městu chtěly, aby si pozemky koupilo.

„Problém je, že to chtěly hned. Bohužel nemáme v rozpočtu peníze na to, abychom mohly pozemek rychle koupit nebo draze pronajmout," vysvětlil starosta Hýbner.

Radnice nakonec přistoupila k nejjednoduššímu řešení. Poslala na dětské hřiště dělníky a nechala klouzačku a houpačku odstranit. Zůstane tady jen pískoviště. „Herní prvky přesuneme na jiná hřiště," uvedl starosta.

Záleží na ceně

Podle opozičního zastupitele Martina Fišera, který se o problém zajímá, by bylo nejlepší najít cestu, jak sem hřiště vrátit. „Vše bude záležet na penězích, které budou k dispozici," upozornil.

Podobný názor má i starosta Hýbner. Domnívá se, že by záleželo na ceně, jakou by dráhy chtěly. „Museli bychom to projednat na zastupitelstvu a dát nákup a vybudování hřiště do rozpočtu na příští rok," uvedl starosta.

Místní obyvatelé doufají, že se radnice a České dráhy dohodnou. „Chtěli bychom hřiště zpět," řekl Trojan. Obává se, aby zde nakonec na volném pozemku nezačala parkovat auta.