Chlumecký rybník je mezi rybáři oblíbený.

Kapr neměl šanci

„Včera jste tu měl být, přesně v 19:50 jsem bojoval s pořádným kaprem. V pátek jsem si pořídil dva nové pruty, tak jsem je šel v neděli pokřtít na Chlumecký rybník," prohlásil Jarda Vojta ze Žandova a dodal:

„Nic jsem neponechal náhodě, ke krmení jsem použil plastovou kobru, dostřel cca 100m, návnada jahodové baileys. Záběr to byl parádní, hned po zvukovém znamení jsem zasekl a tušil, že to nebude žádný mrňous. Kapr bojovník se snažil, ale neměl šanci. Samotného mě překvapil svým tvarem, vážil 14kg. Kamarád nás zvěčnil na můj mobil, pár diváků tam bylo, všechny asi překvapil můj rozsudek. Daroval jsem mu život a vrátil ho do vody."

Kolem něj sedělo na břehu několik dalších rybářů, všichni mu přáli kapitální kus do Deníku. Bohužel ani ťuk.

Panečku, to bylo krásné odpoledne. Zájemců o koupání tam bylo dost. Krasavice použily k vodním radovánkám nafukovací matrace, mladíci předváděli různé plavecké styly, v dálce byl vidět červený člun, vysoko nad hladinou hlídkoval blíže neurčený dravec, labutě žebraly housku od vyčerpaných výletníků.

Dobře se znají

Rybáři mají své pozice v pravé části, většinou se už znají. Tentokrát všechny přechytračil nenápadný pán sedící kousek od zkušeného Jaroslava. Dva standardní pruty, návnada medové kuličky, dobrá svačina. Během hodiny měl tři kapry, jednoho vrátil, dva měli požadovanou míru.

„To víte, s mým jménem jsem postrach všech vodních ploch. Kdo jiný by měl tady něco chytit. Jmenuji se František Vydra," vysvětloval s úsměvem rybář ze Strádova.

Fantastický zážitek

Jarda byl trochu v rozpacích. „Chtěl jsem vám při záběru půjčit prut, abyste i užil ten pocit, když ryba bojuje o svůj život. Je to fantastický zážitek. Snad někdy jindy," prohlásil zklamaně a zamával na pozdrav.

Tihle chlapíci jsou fajn.