Lenka Blažková uvedla, že vánoční pečivo rozdával tým Ústeckého deníku na Kostelním náměstí a v centru Ústí při středeční akci Česko zpívá koledy, která proběhla v Ústí v kostele se šikmou věží. „Cukroví a vánočky, které nám zbyly, jsme se rozhodly s kolegyní věnovat maminkám a dětem, které potřebují v životě pomoci. Byl to takový spontánní nápad. Chtěly jsme udělat radost především dětem a zpříjemnit jim Vánoce," řekla Blažková.

Maminky měly v azylovém domě z pečiva velkou radost. „Upéci cukroví nebo si ho koupit není v dnešní době nic levného. Hlavně pro nás. Udělali jste nám všem velkou radost. Cukroví a vánočky si mezi sebe rozdělíme," poděkovala Monika Patáková.

Ředitelka Azylového domu pro matky s dětmi Jarmila Nováková uvedla, že v současné době mají v zařízení dvanáct maminek s dětmi. „Žijí jen ze sociálních dávek a nemohou si mnohdy dovolit cukroví dětem na Vánoce napéci nebo koupit. Jak jste slyšeli, jsou za takový dárek rády," dodala Nováková.

Akce Česko zpívá koledy pořádá každoročně po celé České republice regionální Deník. Letos vánoční písně spojily v předvánočním shonu lidi na více jak 280 místech. Zpívalo se v kostelech, na náměstích, obchodních centrech, ale také ve školách.