První březnový víkend budou realizována dopravní opatření v místě a v pondělí 5. března začnou práce na dálničním mostě přes silnici I/9 u sjezdu na Zdiby. Práce provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

O víkendu 3. a 4. března bude provioz v místě mostu u sjezdu na Zdiby v režimu 2+2 převedený z levé části dálnice na pravou. V pondělí 5. března pak začnou práce na daném mostě přes silnici I/9.

V termínu 6. – 10. března snesou levou polovinu mostu, tudíž v těchto dnech bude provoz pod mostem na silnici I/9 zcela vyloučený. Následně bude provoz pod mostem možný jen v jednom směru, a to od Mělníka na Zdiby.

Nový schengenbus cizinecké policie v Ústeckém kraji.
FOTO: Nový schengenbus ve zkoušce obstál. Cizinecká policie měla velkou akci!

Objízdně trasy budou vyznačeny. „Všechny řidiče prosíme především o dodržování stanovených rychlostí v místě, a to nejen kvůli bezpečnosti své ale i našich pracovníků. Jsme si plně vědomi toho, že dopravní opatření v místě i objízdně trasy mohou způsobit komplikace v dopravě, a proto doporučujeme řidičům, aby si svou cestu do Prahy po D8 naplánovali,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Doprava po D8 u Prahy bude vedena v režimu 2+2. Ve směru jízdy z Ústí nad Labem do Prahy bude provoz u sjezdu na Zdiby kompletně převeden na druhou část dálnice a následně zase zpět.

„Jako neproblematičtější místo vidíme sjezd na Zdiby od Prahy, kdy v místě bude kvůli dopravnímu opatření zrušen odbočovací pruh a vozidla budou sjíždět přímo z jízdního pruhu. V místě bude snížena rychlost,“ dodává Iveta Štočková.

Ilustrační foto.
Na ledu dejte pozor! Hlavně tam, kde proudí voda, varují vodohospodáři