Pořadatel akce Pavel Hušek Ústeckému deníku řekl, že na koncertu vystoupí Teplické smyčcové kvarteto spolu s operní pěvkyní Innou Davidenko. Za klavírního doprovodu se představí taneční mistr, choreograf a sólista baletu Severočeského divadla v Ústí Vladimir Gončarov. Na programu jsou vánoční písně, koledy a pastorely s vánočním slovem Jana Hábla.

„Doufáme, že z koncertu bude výtěžek několik tisíc korun. Chtěli bychom ho věnovat na propagaci projektu dětského hřiště ve Vinařské ulici," dodal Hušek. Kdo bude chtít benefici podpořit, bude si muset zakoupit VIP vstupenku v hodnotě 300 korun.

O projekt dětského hřiště se obyvatelé sídliště ve Vinařské ulici snaží již několik let. Mají v tom i podporu radnice. Starosta Jan Tvrdík Deníku před nedávnem řekl, že výstavba hřiště bude jednou z priorit radnice. Problémem jsou ale peníze, radnice by ráda projekt zaplatila celý sama. „Bude záležet na tom, jaký bude rozpočet," vysvětluje starosta. Nevyloučil, že by radnice pomohla nějakým způsobem.

Na konci listopadu se uskutečnilo i veřejné setkání obyvatel sídliště, kteří se chtěli shodnout na tom, jak by mělo plánované dětské hřiště vypadat. Hlavní požadavky jsou takové, aby sloužilo všem generacím. „On pojem dětské hřiště je trochu zavádějící, jen ho používáme. Samozřejmě by tato plocha neměla být určená pouze dětem," uvedl Hušek.

Obyvatelé sídliště si samozřejmě přejí, aby zde byly atrakce pro nejmenší děti a zároveň lavičky, kde by mohli sedět jejich rodiče. Postavené tak, aby je stínila nějaká zeleň. Pro větší děti by zde mohla být lanová prolézačka a pro starší generaci deskové hry či petangue.

Psali jsme:
Vinařská: Místo hřiště parkoviště nechceme! (23.2.2012)
Vinařská chce hřiště. Peníze má získat sbírka nebo koncert (26.10.2012)