Nikdo se neptá, kolik je soupeřům dohromady let, do hry se zapojují bělovlasé dámy i stále ambiciozní gentlemani s hůlčičkou. Účastníky netradiční soutěže přivítal v areálu Domova důchodců v Dubí ředitel Zeman, starosta Pípal popřál všem dobré nervy a radost ze hry.

Na stole bylo vystaveno 13 krásných jablečných pochutin různých tvarů a barev. Celkem třináct pětičlenných družstev přijelo bojoval o sladký titul. Ústečany zastupoval výběr DD Severní Terasa a Dobětice. Místní hostesky v červených dresech obsluhovaly osm stanovišť, kde byla prověřována zručnost, chytrost, rychlost, vytrvalost i herecký talent. Domácí se tentokrát dobře připravili a uhájili těsný náskok ze špaget.

Zkušení borci z DD Severní Terasa už vědí, jak chutnají vavříny vítězství, ale nic nechtěli podcenit. "Každý rok jsou zde nové disciplíny, aby nemohl nikdo doma trénovat. Těžká je vždycky paměťovka. V loňském roce to byl historický kvíz, letos recepty. Souhru celého týmu vyžadovaly špagety (svazování kaniček na čas)  a tam jsme možná něco ztratili," vysvětlovala na konci soutěže paní Grossová. Po vyhlášení výsledků si šla pro velký koláč za krásné třetí místo.

"To není moje zásluha, bojovali všichni, tak tam dejte jejich jména," s úsměvem žadonila. Vodičková, Grossová, Pouznarová, Rajterová, Kořínek. To byli bronzoví senioři z Terasy. Družstvo z Dobětic vsadilo vše na kuchařské umění a za své marcipánové jablko s červíkem si odvezlo zlaté medaile. Nejstarší členkou týmu byla krasavice Josefa Pýchová, která šeptem prozradila svůj věk (88).

Poctivě bojovali i ostatní. Klepetko, Šolc, Hrabáková, Blažková. Tahle generace neumí prostě něco ošidit. Dvanáctý ročník Dubského koláče zná své vítěze, ale spokojeností zářili všichni účastníci a už se těší na příští rok.

Osmiboj:

1. místo DD Dubí - 1874b

2. místo DD Krupka - 1858b

3. místo DD Severní Terasa - 1834b

Nejkrásnější jablečný dort:

1. místo DD Dobětice - 78b

2. místo DD Krukpa - 66b

3. místo DD Háj - 65b