Na laně odnesl vrtulník zachráněnou i hasiče na fotbalové hřiště na Střekově. K tomuto účelu nasvícený pažit posloužil jako perfektní přistávací plocha. 

„Letecká záchranná služba snesla zraněnou osobu na hřiště a předala ji k dalšímu ošetření zdravotnické záchranné službě,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf.

Hodinu poté zasahovali ústečtí hasiči a jejich kolegové ze Stebna – Podlešína a Řehlovic u dopravní nehody na dálnici D8 v tunelu Radejčín, kde se zranili dva lidé. Hasiči zabezpečili vozidlo před požárem, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a místo nehody uklidili. Nehoda dočasně omezila dopravní provoz v tunelu.

Policie. Ilustrační snímek
Dva lidé se zranili při nehodě v tunelu na dálnici D8

V Ústeckém kraji se v sobotu stalo víc nehod. Například hasiči ze stanice Litoměřice a Štětí a dobrovolní hasiči obce Snědovice odpoledne zasahovali na silnici u obce Velký Hubenov na Litoměřicku, kde havarovalo osobní auto. Zraněného řidiče z něj před příjezdem hasičů a zdravotnické záchranné služby vyprostili okolo projíždějící motorkáři. K nehodě přiletěl i vrtulník. Hasiči vozidlo ležící na střeše postavili na kola a připravili na odtah.

Viděli jste? Slaňování, střelba i první pomoc. Strážníci v Ústí mají svoji speciální jednotku

Zdroj: Janni Vorlíček