Ostatní skiareály v kraji počítají s obnovením provozu od čtvrtka. Nejpozději o víkendu.

Do pátku platí speciální ceník

„Zasněžování šlo nádherně, takže na sjezdovkách leží hromady sněhu," informoval mluvčí Klínovce Adam Svačina. „Až do pátku je nastavený speciální ceník, podle kterého dospělý zaplatí 490 Kč za celodenní lyžování a dítě od 7 do 16 let 390 Kč." Otevřené tu budou také dětské lyžařské parky u paty Dámské a Jáchymovské sjezdovky.

Malé děti se tam mohou učit lyžovat v zábavném prostředí za pomoci rodičů či instruktorů. Nahoru je namísto vleku vyvezou posuvné pásy. O víkendu by měla být zprovozněna také lanovka Prima Express. Lanovka by ale měla sloužit jen jako dopravní, protože Jáchymovská sjezdovka ještě nebude připravena pro lyžování.

„Lanovka bude obsluhovat karlovarskou stranu Klínovce, kterou se lyžaři dostanou na severní, již otevřené sjezdovky. Ušetří tak sedmnáct kilometrů jízdy autem v horském terénu," doporučuje Adam Svačina.

Skiareály Klíny, Český Jiřetín i Meziboří na Mostecku stále ještě intenzivně zasněžují. „Ve čtvrtek v 9 hodin rozjedeme Pomu včetně večerního lyžování. V tomto termínu by měla zahájit provoz i lyžařská škola," hlásí Sportareál Klíny. „Lanovka bude v provozu až dosněžíme spodek sjezdovky Centrální."

Na Telnici naplno od pátku

Ve Sport centru Bouřňák Sport na Teplicku také ještě zasněžují, rádi by v sobotu otevřeli část svahů. Vše bude záležet na počasí. Ceny jízdného zůstaly stejné jako v sezoně 2014-2015.

V lyžařském středisku Zadní Telnice na Ústecku najedou na plný provoz už od pátku, kdy otevřou také lanovku. „Začali jsme zasněžovat od Silvestra, kdy začaly mrazy. Jedeme naplno," řekl jeden z jednatelů SKI areálu Mario Štefánik.

Od úterý již funguje půjčovna lyží, od středy i lyžařská škola. O sníh na sjezdovkách se starají dvě rolby, na svazích pak pracuje 6 vrtulových a 11 tyčových sněžných děl. Kvalitu zasněžování pak ve SKI areálu zvyšuje repasovaná chladící věž a nový kompresor. „Postupně začneme zasněžovat také zbývající svahy, které plánujeme otevřít už příští víkend," podotkl Štefánik.

Malečov uvažuje o večerním lyžování

Na první lyžaře se chystá i středisko v Horním Podluží na Děčínsku. „Pokud vše půjde dobře, rádi bychom spustili vleky již o víkendu. I když možná nebude sjízdná celá sjezdovka," říká starosta Horního Podluží Karel Kopecký.

Druhé středisko na Ústecku - Ski klub Pohoří u Malečova - spustí stometrový vlek pro děti v sobotu. Možná i s večerním lyžováním.