„Věříme, že se kroky magistrátu v této věci zrychlí. Chápu, že vše musí projít předepsanými postupy, ale trvá to už opravdu dlouho, více než rok. Přitom máme odkoupené pozemky, připravenou studii řešení a po obdržení stavebního povolení jsme v podstatě připraveni kdykoli začít stavět. Čekáme na schválení naší žádosti magistrátem, týkající se odkoupení malé části příjezdové komunikace a její rozšíření," sdělil Petr Bína.

Magistrát stavbu podporuje

Podle náměstka primátorky Jiřího Madara vedení magistrátu stavbu haly podporuje. „Nemyslím si, že jsme zdrženliví, naopak záměr vítáme. S panem Bínou jsme již půl roku v kontaktu a v této věci intenzivně jednáme. V současnosti prověřujeme možnosti rozšířit směrem k hale silnici a udělat z ní dvouproudovou komunikaci," uvedl Madar. Podle něj další prostor pro halové sporty Ústí potřebuje.

S tím souhlasí i šéftrenér mládeže Florbalu Ústí Marek Vojta. „Každý rok jako klub bojujeme s velkou obsazeností zdejších hal a tělocvičen, takže nápad postavit novou halu vnímáme nejen my, ale i ostatní kluby velmi pozitivně," říká Vojta.

Florbal Ústí má zhruba tři stovky členů. Nejčastěji klub trénuje ve Slunetě, v tělocvičně Gymnázia Jateční, v hale TJ Slavoj Severotuk a dva dny v týdnu také v hale na Stříbrníkách.

Multifunkční hala 
v Ústí chybí

„Z našich trenérů jsou taxikáři, kteří přejíždějí z jedné haly do druhé. V Ústí chybí multifunkční hala. Sportovních kolektivů je tu velmi mnoho a zkoordinovat tak navzájem časový harmonogram v jednotlivých tělocvičnách a halách je často velmi náročné," doplnil Vojta.

Plánované vybudování tréninkové haly s dvěma hřišti a zázemím pro florbal, volejbal a basket vyjde podle Bíny zhruba na 80 miliónů. „Profesionální sporty mají v Ústí dobré zázemí, nicméně pro halové sporty a děti není v Ústí téměř nic. Snad se situace v co možná nejkratší možné době konečně vyřeší," uvedl Bína s tím, že nová multifunkční hala by zajistila koncentraci míčových sportů na jedno místo. „To by velmi ulehčilo desítkám sportovních celků. Zároveň by došlo i k důstojnému reprezentování našeho města v odpovídajících kvalitních prostorách," doplnil Bína.