Z Telnice dál směrem k cílové stanici Oldřichov u Duchcova je trať dlouhodobě nesjízdná.

Krátce po poledni vystoupilo z vlaku na Telnici asi třicet lidí, mladých, starších a také plno dětí. Někteří zamířili k navazujícímu autobusu Dopravy Ústeckého kraje, jiní využili slevu v místní restauraci, která je určena cestujícím Kozí dráhy.

Zájem předčil očekávání

„Já to mám kombinované. Protože potřebuji pohyb, vydal jsem se z Libouchce na zastávku v Kamenci, tady si dám oběd a svezu se do Chvojna a odtud zase půjdu pěšky domů," poodhalil své plány Miroslav Komár, který cestoval vybaven turistickými hůlkami.

Průvodčím motorového vozu 831105 2 Severočeských drah byl Jakub Suchánek. Zájem cestujících podle něj předčil očekávání.

„Už ráno s námi jelo oběma směry hodně lidí, teď v poledne to bylo také velmi slušné. Lidi čekali i na zastávkách po trati, vypadá to, že se na Kozí dráhu těšili," řekl Jakub Suchánek.

Výběrové řízení zrušili

S vlakem zahájil zimními jízdami letošní sezonu, po několika nedělích se ale zdálo, že dopravu bude zajišťovat někdo jiný. „Bylo výběrové řízení na nového dopravce, ale zase jezdíme my," dodal Suchánek.

„Výběrové řízení muselo být kvůli námitkám zrušeno. Rada města projednala zajištění dopravy každou neděli do druhého srpna, o dalších jízdách se bude dále jednat," informovala Romana Silvarová, vedoucí kanceláře děčínské primátorky.

Kromě prázdninových jízd přichází v úvahu i podzimní provoz včetně haloweenského a čertovského vlaku.

Vlak Kozí dráhu v úseku Děčín - Telnice projede každou neděli:Doprava na Kozí dráze je zatím zajištěna do 2. srpna. Vlaky ještě vyjedou v neděli 19. a 26. července. Připraveny jsou tři páry vlaků denně.
Jízdní doba: 47 minut. Jízdné: 40 korun/tři pásma
Odjezd z Děčína: 08.30 11.30 15.30
Odjezdy z Telnice: 09.30 13.30 16.30