„Tentokrát to bude trochu jiné. Dvě pohádky z knihy 'Lišky, dobrou noc' doplní písničky o zvířátkách. Zpívat budou děti z pěveckého sboru Chorea Pueri Ustensis, který vede studentka ústecké univerzity Veronika Tomsová. Potom děti dostanou šanci ukázat svým rodičům, že mají šikovné ruce," prozradila na úvod organizátorka akce Martina Kaucká.

Bezvadný předčítač

První pohádka byla o černém ptáčkovi, který chtěl řídit mašinky. Bezvadný předčítač Balcar houkal, syčel, prskal a děti kulily oči a představovaly si výpravčího s červenou čepicí.

Následná písnička byla o datlovi. V druhé pohádce hrál hlavní roli pejsek Alík a všechny děti mu držely palečky, aby toho nezbedného kluka vytáhl z rybníka včas. Další dvě písničky vyprávěly o pejscích a poslední byla věnována čmelákovi.

Za klávesami seděla Ester Hocke, s texty pomáhala Věra Hergesellová. Zpívali devítiletý Pavel Mifka, sedmiletý Honza Varga, čtrnáctiletý Jiří Sýkora a sedmiletá Andrea Šedivá.

Výtvarná dílna

Po krátkém potlesku se místnost změnila ve výtvarnou dílnu a na stolech se objevily chlupaté kuličky, vodovky a čtvrtky. Podle předlohy se vyráběl datel.

Jako první se postavila před objektiv Adéla, potom Matýsek, Anežka, Ema. Byla to povedená akce. Poslední pohádkové čtení v letošním roce se chystá na čtvrtek 11. prosince. Přijďte se podívat. Martina Kaucká pro všechny chystá vánoční překvapení.