Parkování v této oblasti představuje poměrně velký problém, jelikož tu sídlí krajský i okresní soud. Jezdí sem zaměstnanci do práce, dále i účastníci soudních řízení a jejich právní zástupci. V praxi to znamená, že ulice kolem soudu jsou auty zacpané a místní lidé občas bojují o místo, kam odstavit své auto. Podle místních jsou ale problémy jen přes den, jelikož po pracovní době většina aut odjede. I tak to ale třeba na Střekovském nábřeží není ideální ani v noci, především pro hasičskou techniku.

Nová placená parkovací stání na Střekově

Od září bude placené stání v ulicích Raisova, Kozinova, Žukovova v úseku od ulice Varšavská po ulici Děčínská, Varšavská kromě úseku od ulice Národního odboje po ulici Mánesova, Kramoly v úseku od ulice Národního odboje po ulici Kozinova včetně přilehlého parkoviště, Zeyerova, Mánesova a Střekovské nábřeží v úseku od mostu dr. E. Beneše po železniční most.

Podle zdejšího starosty Pavla Peterky velká část obyvatel ulic, jichž se zpoplatnění dotýká, po zpoplatnění parkovacích míst volala. „Řekl bych, že si to přáli docela dost. Na druhou stranu jsme nechtěli, aby byly kvůli lidem, kteří pracují na soudu, do placeného parkování zahrnuté i silnice u proluk, kde vlastník plánuje stavbu obchodního centra s Lidlem,“ poznamenal s tím, že zpoplatněny budou například Kramoly, část Varšavské, Střekovského nábřeží a dalších.

Ne všichni, kdo tu bydlí, ale pro nové opatření projevují nadšení. Například Střekovan Vilém Zábranský. „Není to úplně dobrá zpráva. Já si totiž nemyslím, že na dolním Střekově velký problém, jelikož ti lidé sem jezdí především do práce a večer tu už nejsou. Za ty roky, co tady bydlím, jsem měl přes den problém zaparkovat tak dvakrát,“ povzdechl si.

Jak ale potvrdila ústecká mluvčí Romana Macová, ústecké vedení doplnilo zóny s placenými stáními právě na základě požadavku vzneseného radními městského obvodu Střekov. „Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. záři tohoto roku,“ upřesnila.

Určitý obrázek si lze o problému s parkujícími automobily na dolním Střekově udělat i z množství pokut, které za to padnou. „Měsíčně tu naši strážníci udělí průměrně sedm desítek pokut za tento přestupek,“ potvrdil zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Podle záchranářů je parkování na Střekově problém jen částečný. Záchranná služba se sanitkou tu prý projede normálně. „Pro nás je horší Severní Terasa, Dobětice a další velká sídliště. Na Střekově to alespoň pro nás takový problém není. Zrovna dva dny zpátky jsem tudy projel v pohodě,“ dosvědčil mluvčí ústecké záchranné služby Prokop Voleník.

Hasiči už to měli o malinko horší. „Na Střekově jsme projeli všemi vytipovanými ulicemi. Menší problémy byly jen na Střekovském nábřeží, kde jsme se sice projeli, ale s nejvyšší opatrností,“ dodal s tím, že tady zkoušku průjezdu prováděli letos v únoru během akce Tři metry k životu. Ta měla prověřit všechna místa pověstná tím, že zde řidiči vzhledem k urgentnímu nedostatku prostoru parkují i tam, kde by neměli.