Najdou na nich čerstvou zeleninu, pečivo, masné výrobky, sýry, máslo, ryby, koření nebo bylinky a produkty pro zdraví.

Každý čtvrtek

Trhy jsou otevřeny každý čtvrtek od 9.00 do 16.00 a v současné podobě budou fungovat ještě několik týdnů. „Sezona skončí v říjnu, pak už se zaměříme na přípravu vánočních trhů, které zahájíme 1. adventní neděli," informovala Kateřina Kejřová, marketingová manažerka OC Forum.

Farmářské trhy přivedly do města řadu stánkařů s různorodými produkty. Podle Kateřiny Kejřové jsou všechny zajímavé.

„Ale například jen na našem trhu jsou pravidelně každý čtvrtek čerstvé houby z Lounska, je tu nabídka ovčích sýrů a domácího másla ze Slovenska, kozích sýrů ze Šluknovska, sušeného ovoce anebo pečiva ze dvou pekáren z našeho regionu," vypočítávala marketingová manažerka.

Oblíbené stálice

Mezi oblíbené stálice patří stánek s uzeninami firmy Ra-Mi, nebo koření pana Růžičky a pojízdná prodejna s rybami a výrobky z nich společnosti Diana Fish.

Trhy se staly i místem, kam lidé míří pro výrobky podporující zdraví a zdravý životní styl. „Zelená lékárna nabízí různé produkty příznivě ovlivňující řadu zdravotních potíží. Podobně je to s bylinkami od Zdislavy, které pomáhají například s problémy spánku, bolestmi hlavy a dalšími neduhy," připomněla Kateřina Kejřová.

K farmářským trhům patří i stánek s klobásami a slaninou z Maďarska a Slovenska, příležitostně sem zajíždí auto s nabídkou plněných ale i přílohových knedlíků z knedlíkárny v Doksech. Farmářské trhy u OC Forum se staly místem, kam se Ústečané pravidelně a rádi vracejí.