Cestující byli zvyklí na jednodenní odstávku každé první pondělí v měsíci, před zahájením zimní a letní sezony jsou ale výluky delší. Potvrdil to v neděli náčelník lanové dráhy Václav Müller.

„Vždy před letní i zimní sezonou jsou naplánované delší výluky, jejichž termíny jsou uvedeny také v jízdním řádu lanovky. Během nich probíhá standardní údržba,“ informoval Müller. Podotkl, že zimní výluka se pak uskuteční od 5. do 9. listopadu.

Odstávky provozu dopravní podnik ale využije také k výměně záchranného koše za kapacitnější, který se nachází v horní stanici. Díky tomu bude možné zkrátit čas případné evakuace cestujících.

Dopravní podnik v důsledku toho, že výluka je naplánovaná, neplánuje zavedení náhradní autobusové dopravy. Plánujete-li tedy výlet na Větruši, musíte se spolehnout jen na svoji fyzickou zdatnost. To se ovšem nelíbí některým cestujícím a turistům.

„Hodlala jsem vzít svoji maminku na oběd. Škoda, že není zajištěno jiné spojení s Větruší. Budeme muset vyrazit někam v centru. A přitom z Větruše je tak hezký výhled,“ lamentovala Lucie Tyršová.