Ústečanka Martina Rejsková uvedla, že na akci chodí pravidelně. „Mám ráda víno a vždy využiji akcí, kdy ho mohu ochutnat. V minulých letech jsme s manželem byli jak na vinobraní na hradě Střekov, tak na Svatomartinském víně na náměstí. Člověk ochutná několik druhů vína, aniž by si musel kupovat celou láhev," řekla Rejsková.

Slavnosti vína a burčáku každoročně pořádá Ortopedické centrum. Ústečané a návštěvníci města se tak mohou těšit na třetí ročník této ojedinělé akce.

Jednatel společnosti Pavel Kacerovský uvedl, že se akce zúčastní čeští vinaři z Cechu českých vinařů a někteří moravští vinaři. „V deseti stáncích s vínem budou pozvaní vinaři prezentovat několik desítek českých a moravských vín. Moravští vinaři budou také nabízet velmi oblíbený burčák," řekl Kacerovský.

Povídání o víně

O dobrou atmosféru se postarají známý ústecký moderátor František Sysel a známý zpěvák a odborník přes víno Jožka Šmukař. Ten nejen návštěvníkům slavností se svou cimbálovkou zahraje a zazpívá, ale také stejně jako loni, jako znalec českých a moravských vín o nich pohovoří.

Martina Vlaháčová ze společnosti Ortopedické centrum uvedla, že vstup na akci je zdarma. „Akce začíná v deset hodin a její konec máme plánovaný na jednadvacátou hodinu. Pro příchozí budeme mít připravené nejen stánky s vínem, ale také s občerstvením," dodala Vlaháčová.

Porcelánové dny

Ti, co vyrazí do centra Ústí na Slavnosti vína a burčáku, mohou využít Třetích porcelánových dnů, které v pátek startují v ústeckém muzeu.

Jak uvedl muzejník Vladimír Cettl, návštěvníci akce se mohou těšit na prezentaci a prodej širokého sortimentu užitného porcelánu z produkce společnosti Český porcelán. „Vstupné na prohlídku je deset korun s hrníčkem v ceně. Akce v muzeu potrvá od deseti do osmnácti hodin," dodal Cettl.

Slavnosti vína a burčáku v ÚstíOrtopedické centrum pořádá na Lidickém náměstí třetí ročník této oblíbené akce.
Vstup je zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na desítky druhů vín v deseti stáncích. Akce začíná úderem desáté hodiny a pořadatelé její konec plánují zhruba na jednadvacátou hodinu.