V hitu Malorážka jim spisovatel Šabach hoří a spisovatelka Karolína Světlá tmavne. Kratičký název písně Já nejsem naštvaná dali Jananas i na trička pro dívky. Jen to povlečení, které by prý od nich diváci uvítali, ještě nenechali vyrobit a tedy ani na Střekov nepřivezli. „Už takhle máme dodávku plnou,“ konstatovala vokalistka Jana.

Dost čtyřka pobavila na hradní terase ironickým songem Senior Freestyle. Tedy písní o staříkovi Antonínovi, který se rozhodl radikálně změnit svůj život a rozvést se. „Dnes jsme mu měli být na pohřbu, ale jsme tu s vámi na hradě,“ přiznala kapela asi dvěma stovkám spokojených návštěvníků.
Pravidelné hosty koncertů na hradě Střekov překvapilo, jak je pražská čtyřka lehce nervózní z vlaků, které tu často projíždějí na trati přímo pod hradem či až za řekou Labe.

„Z koncertu Jananas jsem nadšená, protože je znám a líbí se mi. Hodně mě bavili, jak v jedné písni Vypalovali windows, nebo o čem zpívaly Gottovy dcerky,“ řekla Týdeníku Ústecko Marie Kučírková z centra Ústí, z právě rozkopané ulice Moskevské. „Tam je to teď hrozný, a nenaděláte nic,“ posteskla si. „Budou to mít hotové do 24. září, ale na jaře začnou znovu,“ konstatovala zklamaně.
Zcela nadšený byl Martin Královský z Prahy, zakladatel a pořadatel Střekovského hudebního léta: "Baví mě festival jako takový. Kapely, návštěvníci i počasí."
Posledním koncertem Střekovského hudebního léta bude na hradní terase v pátek 24. srpna od 20 hodin Swingová tančírna muzikálové zpěvačky, herečky, lektorky swingu a stepu, choreografky a moderátorka Kateřiny Steinerové. Vystoupí zde s vlastní kapelou Her Swing Boys.