Já jsem mávla rukou do kamery a jela raději na dovolenou k moři. Dnes bych to vyhodnotila trochu jinak," říká Romana Šindlerová.

Básničky psala už ve škole, aby vyjádřila své dětské pocity a trápení. Papír byl její zpovědnicí.

Píše jen pro zábavu

„Dříve jsem měla ráda pocitové básně s trochou deprese a tajemna, teď píši spíše veselé básničky pro přátele či sci-fi příběhy plné rýmů. Na ukázku jsem jich vzala tak padesát z poslední doby. Jsou trochu jiné než ty z páté třídy. Dokonce bych tam našla jednu o panu prezidentovi, ale s politiky netančím, takže raději někdy jindy," pokračuje dáma, která o sobě říká, že pro vydání vlastní sbírky zatím nedozrála.

Píše jen pro zábavu. „Básnička o Střížáku vznikla na zakázku od Marka Hyšpla a pro náš oblíbený kopeček. Kolem rybníka se procházím se svým psem Edgarem každý den, k tomu přes léto přidám horské kolo a jako specialitu X-trail kolečkové brusle. Jednou jsem na nich sjela Střížák až na Klíše pouze s jedním pádem," říká Romana Šindlerová.

Ve Štětí vystudovala profesi obalového technika, této práci se ale nikdy nestihla věnovat, chtěla vyzkoušet práci v médiích. Této decentní dámě není překážkou sjet na svém kole ten nejprudší kopec. Se psem zdolává vrcholy českých hor, stačí jí zadat téma, pár slov či konkrétní písmena a vtipná báseň plná legrace a nadsázky je na světě.

Jednou snad její talent někdo ocení.

O Střížáku.

Kdo chce v Ústí poradit,
jak se dobře pobavit,
Pro toho mám dobrý typ,
na fajn výlet, na fajn trip.

Z Klíše nebo Všebořic,
na vrcholek Střížovic,
Na kole a nebo pěšky,
žádná zátěž pro tvé nožky.

Zdolat Střížák problém není,
pro turismus každodenní,
U rybníka nahoře,
stojí chata ve dvoře.

Tam každý kdo nelení,
za výšlap se odmění,
Posezení u vody,
k tomu pivko z Pohody........