Několik stovek lyžařů vyrazilo na hory v sobotu, v neděli byly sjezdovky poloprázdné. Podmínky jsou přitom ještě dobré. Provozovatelé chtějí střediska udržet v provozu do Velikonoc.

V areálu Zadní Telnice leží zhruba 40 centimetrů sněhu. „V Ústí ale pršelo, takže lidé nevěřili, že u nás se může lyžovat," řekl provozovatel střediska Jindřich Holinger. „Od pondělí zavádíme slevy, děti do 12 let budou mít celodenní skipas za 100 korun a dospělí mohou lyžovat celý den za dětské vstupné," uvedl.

Telnický rohlík

Udržet středisko blízko Ústí otevřené chtějí provozovatelé do Velikonoc. „V neděli nasněžilo, podmínky jsou dobré. Věříme, že se nám podaří zachovat vleky v provozu do svátků," doplnil Holinger. Příští sobotu se v Telnici uskuteční další ročník veřejného závodu Telnický rohlík.

Slabší návštěvnost byla o víkendu také ve středisku Klíny na Mostecku. V neděli 15. března ukončilo ve svém středisku provoz Sport centrum Bouřňák. Vedení střediska připravilo pro všechny příznivce lyžařskou rozlučku v podobě Středečního večerního lyžování zdarma. To se uskuteční ve středu 18. března od 18 do 21 hodin.

Waterslide nebude

Neuskuteční se ovšem oblíbený sjezd do vodního bazénu Waterslide. "Vážení přátelé a kamarádi, s velkým zármutkem jsme nuceni konání 6. ročníku tradičního Waterslide zrušit. Mrzí nás to moc. Na vině jsou organizační neshody s vedením Sport centra Bouřňák," uvádí organizátoři závodu na svých webových stránkách. Waterslide se měl konat v sobotu 21. března.

V provozu jsou ještě některá menší střediska. Sezonu už ukončili v Horním Podluží.