Parkoviště vyrostlo v prostorách bývalé zahrádky restaurace kulturního domu.

Babička jednoho z dětí docházejících na kroužky do DDM Lenka Bláhová parkoviště vítá s otevřenou náručí.

„Jestli je parkoviště určené opravdu rodičům dětí, tak bylo na čase. Parkování v boční Bělehradské ulici je o život. Když dcera veze vnoučka na kroužek, tak musí buď porušit zákaz zastavení, nebo parkovat na šrafování uprostřed silnice. Kolikrát hrozí, že vám projíždějící řidič urazí dveře od auta nebo přecházející dítě srazí," uvedla Lenka Bláhová.

Pochybnosti nad parkovištěm pro rodiče a prarodiče dětí z DDM totiž vzbuzuje dodatková tabulka pod informativní značkou Jen na povolenky DK, která je mate. „Doufám, že parkoviště nevyrostlo jen pro služební auta papalášů," ptala se v e-mailu Lenka Bláhová.

Ředitel DDM města Ústí nad Labem Jan Eichler všechny uklidnil, že parkoviště je určeno hlavně pro rodiče dětí.

„Chybí tam ještě jedno dopravní značení, že jde o parkoviště s parkovacími hodinami, o které jsme už požádali," řekl Eichler

Rodič dítěte bude moci využít parkoviště jen na vyložení a naložení své ratolesti.

„Stání bude povoleno na parkovišti na patnáct minut. Je to i z toho důvodu, že by na něm mohli parkovat dlouhodobě lidé, kteří si jdou něco vyřídit na úřady a parkoviště by zablokovali. Rodiče, kteří by přivezli dítě na kroužek, by poté měli smůlu. Když bude někdo potřebovat parkovat déle, požádá nás o povolenku a my mu ji vydáme," vysvětlil ředitel Jan Eichler.

Nově vybudované parkoviště také bude sloužit k zásobování ústeckého domu kultury. Deníku to uvedl ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem Emil Vraspír.

„My ho budeme využívat pouze, když budeme přes zadní vchod něco stěhovat nebo do domu kultury zamíří handicapovaný člověk, který využije bezbariérového přístupu. Jinak je parkoviště určené opravdu jen pro dům dětí a mládeže," doplnil Vraspír.

Nové parkoviště má zhruba patnáct parkovacích míst, z toho dvě pro handicapované a jedno místo pro rodiče, kteří zamíří do domu dětí a mládeže se sourozencem v kočárku.