„Denně tam je něco. Jedeme na přijímačky a stojíme,“ láteřila jedna z Ústečanek.

První nehoda se stala ráno na čtyřproudé silnici I/62 u semaforů ve směru z Krásného Března na Lovosice u odbočky do centra. Místo bylo označeno výstražným trojúhelníkem. Druhý z karambolů se stal asi o hodinu později před nájezdem z Krásného Března na Mariánský most. „Potkal“ se tam kamion s osobním autem. Řidiči sepsali záznam o nehodě.

Stavební práce a dopravní omezení pod Větruší.
VIDEO: Pod ústeckou Větruší zavřou silnici. V akci bude obří kolový jeřáb

Frekventovaná křižovatka poblíž mostu Edvarda Beneše se stává z velmi vytížené čtyřproudé silnice I/62, jež se v místě křížení zužuje v silnici číslo I/30. Napojuje se na ni ulice Předmostí, na kterou auta odbočují při výjezdu z železničního podjezdu. Dopravní situaci ještě komplikuje napojování vozovek na blízký Mariánský most.

Oprava mostu ve Vaňově
Kolony až k pumpě, oprava mostu potrvá výrazně déle. Deník se projel přes Vaňov

Podle Jana Chalase ze společnosti, která je autorem a provozovatelem Portálu nehod, je za nehodami na frekventovaných městských křižovatkách v drtivé většině nepozornost řidičů a nerespektování pravidel silničního provozu. „Nejčastějšími příčinami jsou podle analýzy Portálu nehod nedání přednosti, ať již proti příkazu dopravní značky Dej přednost, nebo při odbočování vlevo, nedodržení bezpečné vzdálenosti, jízda na červenou. Dalším častým důvodem je i situace, kdy se řidič plně nevěnoval řízení,“ uvedl.

Mohlo by vás zajímat: Fraška a podpásovka, kritizují Ústečané radary v centru. Město chystá další

Zdroj: Deník/Jan Pechánek