Strážníci z Krásného Března v pátek po šesté večer už vlastně měli po „šichtě“ a vyrazili na cestu domů. Vzápětí se na ně ale naléhavě zamávala Ústečanka Karolína Melechová, v jejíž blízkosti ležel na zemi zkrvavený muž. Strážníci zastavili u krajnice a žena jim vylíčila, že muže spatřila stát u přechodu pro chodce nedaleko zmiňované zastávky. Najednou prý ale upadl obličejem na dlažbu a při pádu si způsobil zranění v obličeji.

Všichni společně pak zraněného uložili do stabilizované polohy a snažili se s ním mluvit. Jenže zraněný muž upadl do bezvědomí. Proto mu zavolali zdravotní záchrannou službu. Mezitím mu strážníci poskytli první pomoc a pokoušeli se ho přivést k vědomí. Aby mu ulehčili dýchání, očistili  mu oblast úst a nosu od krve a podložili mu hlavu.

Požár ve zničeném hotelu Máj na ústecké Severní Terase.
V pátém patře zničeného interhotelu Máj hořela hromada odpadu

„Vhledem k tomu, že všichni strážníci procházejí pravidelným školením z poskytnutí první pomoci, obešlo se to bez zmatků a problémů. Po příjezdu zdravotníků si záchranáři od strážníků zraněného převzali a odvezli do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření,“ komentoval událost zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

O pár dnů později zaslala Ústečanka Karolína Melechová městské policii dopis s poděkováním. „Chtěla bych tímto poděkovat strážníkům městské policie, kteří mi včera večer 17. května pomohli na zastávce MHD pivovar zachránit život pána, kterého jsem uviděla padat do silnice,  když jsem vystupovala z autobusu. (…) sama jsem ho bohužel nedokázala  otočit, tak jsem chtěla zastavit nějaké auto, co pojede kolem. Bohužel nikdo nezastavil,“ napsala s tím, že jediný, kdo byl ochoten pomoci, byli právě oni dva strážníci na cestě domů.

Mohlo by vás zajímat: Dva mrtví, opilci za volantem. Statistiky ze silnic na Ústecku příliš nepotěší

Policie, ilustrační fotoPolicie, ilustrační fotoZdroj: Archiv Deník