„Předsedou poroty jsem od roku 2000 a každým rokem je to složitější. Hodnotí se celkový dojem, originalita těsta, chuť. Dnes tu bylo na stolech devětadvacet voňavých šišek, každý štrúdl byl trochu jiný. Porota má sedm členů, hodnotí se jako ve škole od jedničky po pětku. Místo jmen se uvádí startovní čísla," vysvětluje pan Zahálka.

Povrchová úprava láká oči, nechybí cukrové hvězdice, ořechové vzkazy. Přesně v 13.30 hodin byl dán pokyn k rozkrájení pochutiny na malé kousky a místnost se uzavírá. Porota rozehrává štrúdlové drama. Po hodině je rozhodnuto a Barborka Pencová odchází sčítat hlasy. Potlesk nebral konce! Vyhrála Jitka Tůmová, druhé místo obsadila Dagmar Kawinková, bronz brala Lucie Holovská.

„Do soutěže mě přihlásila kamarádka, byla to moje veřejná štrúdlová premiéra. Recept mám po babičce, ale není to nic tajného. Náplň je standardní. Jablka, cukr, skořice, rozinky, ořechy. Do těsta se přidává jogurt. Peče se třicet minut při teplotě 180 stupňů," prozradila šťastná vítězka.

Po vyhlášení výsledků došlo na ochutnávku z řad diváků a všem chutnalo. Tříletá Viktorka si vybrala ten na kraji stolu, dál nedosáhla. O rok starší Linda chválila štrúdl s mandlemi, desetiletý Jirka volil podle vůně, dospěláci hledali zvláštnosti a recepty.

První zmizel ze stříbrného tácu štrúdl s číslem šestadvacet, což nikoho nepřekvapilo. Porotci mu přisoudili druhé místo a moc dobře věděli proč. Za hodinu tam toho moc nezbylo. Sláva vítězům, čest poraženým.