Podle informací České televize mráz bičoval nejvíce severovýchod republiky. A i když se přes den mírně oteplí, meteorologové i nadále varují před velmi nízkými teplotami. Ty mají vydržet až do pátečního dopoledne.

Noc na čtvrtek byla prozatím tou nejchladnější z celého týdne. A podle předpovědi i zůstane. Nejnižší teplotu meteorologové naměřili v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. A to minus 24,1 stupně Celsia.

Na Jizerce na Liberecku bylo ve čtvrtek ráno 23,5 stupňů pod nulou. Hranice minus třiadvacet stupňů padla i na Borových Ladách na Šumavě, kde klesla teplota na minus 23,1 stupně, informovala ČT.

Možnosti ohřát se na chvíli v jídelně ubytovny lovosické pobočky Naděje a přitom se nasytit teplým jídlem v nízkoprahovém denním centru využívá každý den až dvacet lidí bez domova.
Uhodily mrazy. Strážníci či charita jsou v pohotovosti

Rekordní mrazy pak meteorologové zaznamenali na jihočeském Churáňově (minus 19,5 stupňů) či ve Volarech (minus 18,5 stupňů).

A jaké jsou vyhlídky na další dny? Postupně se má oteplovat. Noc na pátek bude poslední mrazivá v tomto týdnu. V Moravskoslezské a Olomouckém kraji se sice obyvatelé dočkají opět dvacetistupňových mrazů, ve zbytku republiky však bude v průměru „pouze“ kolem minus 11 stupňů.

Pro výletníky je dobrou zprávou pak víkendové počasí. Teploty by se přes den měly pohybovat nad bodem mrazu, uvedla ČT. Na začátku příštího týdne bude v noci kolem minus čtyř stupňů.

Ilustrační foto.
Na ledu dejte pozor! Hlavně tam, kde proudí voda, varují vodohospodáři