Podle mluvčí souboru Veroniky Vendlové se souboru ze škol opravdu některé lístky vrátily. „Že by za tím stál zákaz z magistrátu, opravdu nevíme. Ředitelé často argumentují tím, že představení nezapadá do dlouhodobých plánů," uvedla. Podle ní je to často pravdivý argument. Dodala, že jiné školy naopak zájem o představení mají, takže ředitelé rozhodně lístky hromadně neruší.

Autocenzura?

Jednou ze škol, která návštěvu představení zrušila, je Základní škola Mírová. „Udělali jsme to z organizačních důvodů. Na představení nebyl čas," vysvětlil ředitel Kamil Veigend.

Soutěž o lístky
na představení
Ústecký deník společně se spolkem Činoherák Ústí připravil soutěž o vstupenky na představení, která herci odehrají na lodi Tajemství. Soutěž, v níž výherci budou moci vyhrát lístky zdarma, najdete v tištěném Ústeckém deníku ve středu 21. května.

Ačkoli neexistuje důkaz, že by ředitelé nějaký pokyn dostali, mohou mít z představení obavy. Ředitele do funkce jmenují městští radní. Ti se začátkem roku dostali s herci do konfliktu. Nakonec město založilo nové Činoherní studio. Do jeho čela následně jmenovali Janu Müllerovou. Ta je zároveň vedoucí odboru školství, kultury, sportu a sociálních služeb ústeckého magistrátu.

Podle učitele Martina Noska z iniciativy Bijte na poplach, ale ani někteří rodiče nechtějí děti na představení posílat. „Setkal jsme se s názory, že herci jsou zloději. I tak funguje propaganda města," uvedl.

Velký zájem

Veronika Vendlová uvedla, že mezi fanoušky divadla je o představení velký zájem. Některá představení byla během krátké doby vyprodaná.

Činoherák Ústí v pondělí navečer uvolnil vstupenky na další mimořádná představení Zkrocení zlé ženy a Marlene Dietrich. I ty začaly z předprodeje velmi rychle mizet.