„Místa pořád ještě jsou. Máme kapacitu zhruba sto míst, část již je rezervována, ale kdo přijde, určitě se vejde," zve Josef Filipec, spolumajitel bowlingu na Klíši. Za vstupné 100 korun je tu připraven gulášek, novoroční přípitek a bowling za novoroční ceny.

„U nás je rezervována asi polovina stolů. Vstupné nevybíráme, žádný speciální program nepřipravujeme, ale naši hosté se bavit dovedou, otevřeno budeme mít až do rána," řekl Karel Tippmann, majitel restaurace na Klíši.

Volno zatím je i v restauraci na Větruši, kde chystají oslavy ve velkém stylu s živou hudbou a diskotékou, vystoupením fakíra a klauna. Program začíná ve 20.00, čtvrthodinu po půlnoci bude ohňostroj. Slosovatelná vstupenka stojí 590 korun.

Novoroční lékárna U Lípy

Plně obsazeno je v Pivovaru na Rychtě, kde je vstupné 300 korun a součástí programu bude i ochutnávka novoročního speciálu.

Jiné restaurace však zůstanou zavřené. Platí to o Pivovarské šenkovně, která neotevře vůbec. „Silvestr se tu nedělá asi osm nebo deset let," řekl jeden z číšníků.

U Kroupů zavřou v 18.00 a také U Lípy na Střekově se slavit nebude. „Zavíráme v sedmnáct hodin. Zájem hostů o podobné akce upadá. Otevřeme ale na Nový rok už ve dvanáct hodin. Říkáme tomu lékárna a přivítáme všechny, kteří budou potřebovat spravit žaludek," řekl majitel Vlastimil Žáček.