Kupu hraček přinesli v pondělí do Dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice policisté a vojáci ze spolku Self Defense Division, který je složen z příslušníků ozbrojených sborů České republiky.

„Dali jsme dohromady na čtyřicet různých hraček, mimo jiné deskové hry, tvůrčí hračky a další. Každý z dárců musel přitom v duchu naší výzvy absolvovat netradiční sportovní výkon a natočit ho na video," informoval Jiří Omaník, profesionální voják z liberecké brigády.

Sportovní výkon spočíval v tom, že se účastník patnáctkrát zatočil dokola, uběhl deset metrů, popadl lžíci,na kterou položil vejce a donesl je zpět.

Hračky dostali pacienti z oddělení větších dětí a měli z nich radost. Malá Anička si hned hrála s modelovací hmotou, ostatní pokukovali po hrách a děvčata se chtěla s muži v uniformách vyfotografovat.

Předání se zúčastnili i policisté z obvodního oddělení v Děčíně Podmoklech. „Je to pro nemocné děti, tak jsme se rádi zapojili," řekl Petr Kindelmann.

Spolek se věnuje prevenci kriminality, výuce sebeobrany, preventivním přednáškám ve školách, charitativní a dobročinné činnosti. Spolek je držitelem Ceny Ď Ústeckého kraje za rok 2015. „Existujeme rok, v nemocnici jsme na návštěvě poprvé, Hračky jsme vybírali podle toho, aby byly omyvatelné a mohly sloužit více dětem a také, aby rozvíjely jejich schopnosti. Jsem ráda, že se dárky dětem líbily, určitě v tom budeme pokračovat," doplnila mluvčí spolku Barbora Procházková.

Přes svátky zůstane na klinice jen kolem deseti dětí. „Budou tu muset zůstat děti z jednotky intenzivní péče, onkologičtí pacienti a několik dalších dětí. Ostatní pustíme domů, nebo budou chodit domů navečer a vrátí se ráno. O všechny tu bude dobře postaráno, s dětmi tu budou i maminky, uděláme vše proto, aby se jim moc nestýskalo," slíbil přednosta kliniky Jaroslav Škvor.