Pro veřejnost bude otevřeno každý všední den od 7.30 do 19.00 hodin. „Prodloužením otevírací doby vycházíme vstříc zákazníkům, kteří se dříve do lékárny nedostanou, i těm, kteří odcházejí například z ambulancí v ústecké Masarykově nemocnici až v odpoledních hodinách a pro léky tak doposud museli jezdit do lékáren mimo Krajskou zdravotní,“ uvedla hlavní farmaceutka Krajské zdravotní Olga Mučicová.

Olga Mučicová, hlavní farmaceutka Krajské zdravotníOlga Mučicová, hlavní farmaceutka Krajské zdravotníZdroj: Krajská zdravotníKrajská zdravotní provozuje celkem sedm lékáren – po jedné v Děčíně, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litoměřicích. Dvě nemocniční lékárny jsou v Ústí nad Labem. Jedna v areálu Masarykovy nemocnice na Severní Terase a druhá v areálu V Podhájí. Ta slouží především místním onkologickým pacientům, kteří tak mají k dispozici špičkově vybavenou lékárnu s vysokou dostupností cytostatik, opiátů a dalších speciálních léčivých přípravků.

"Všechny Nemocniční lékárny KZ jsou vybaveny moderní výpočetní technikou, kvalitními čtecími zařízeními nejen pro využívání moderních forem eReceptu, a platebními terminály. Samozřejmostí je vysoce kvalifikovaný personál dbající především na spokojenost zákazníků," upozornili zástupce Krajské zdravotní.