Barevné deky, polštáře a obrazy různých tvarů jsou zpracovány textilní technologií patchwork. Za stolkem s různými pomůckami postávala pohledná dáma a ochotně odpovídala na otázky zvídavých diváků. „V kroužku na Klíši je nás asi patnáct, samé zkušené ženy. Jako ukázkové práce jsem vybrala deky stejného formátu, některé jsou celé dělány ručně, raritou je realizace zakázky podle obrazu Pabla Picassa. Byla to možná trochu i zkouška dovednosti, ale povedla se. Většina exponátů je neprodejná," říká Veronika Gerstberger.

Každé vystavené dílo má svůj štítek se jménem autorky a uměleckým názvem díla. „Sendvič" Renata Navrátilová, „Zahalená duha" Blanka Janečková, „Žena s květinou" Dagmar Vlková. Nádherný je podzimní komplet, ale i barevný přehoz na dvoulůžko nemá chybu.

„Všechno nejprve začíná v hlavě, kde nápad několik týdnů zraje. Potom přijde na řadu nákup materiálu a příprava technologie zpracování. Poslední je vlastní realizace, která trvá celý týden. Osm hodin denně za šicím strojem s vidinou fantastického díla, které poslouží jako dárek k Vánocům. Já bych svůj podzim třeba neprodala, to je srdeční záležitost," vysvětluje autorka.

Mezi obdivovatelkami byla i mladá Petra, která si domů odnášela prospekty a informace o činnosti patchwork studia. Výstava končí v úterý odpoledne.