Paní Michaela vyzkoušela chytrý internet, co nabízí v Ústí a okolí v problematice výuky plavání kojenců, paní Petra položila na stůl kalendář a našla volné místo v pondělí.

„Je to vlastně jednoduché. Člověk na mateřské nechce úplně zlenivět, a hlavně si uvědomuje, že současná doba přináší řadu nových možností. Vyzkoušela jsem strollering, masáže miminek, cvičení s písničkou. Momentálně dojíždíme to Teplic na plavání," říká maminka malé Emičky.

Umí dřív plavat než chodit

„Rozhodla zkušenost instruktorů a nabízený program. Prckové se naučí dřív plavat než chodit. Bazén se slanou vodou o teplotě 32°C, herna, odpočívárna, sauna, focení pod vodou. Není to daleko a personál malého aqua studia je příjemný. Začíná se hrou ve vodě, nechybí říkanka, barevné rekvizity, otužování. Půl hodiny ve vodě, půl hodiny v herně, někdy stihneme i společné kojení," dodává.

„Dnes jsme se už několikrát potápěli, je to mimořádný zážitek vidět tak malé dítě pod vodou bez známek strachu. Bylo nás tam pět, děti ve věku od 7 do 10 měsíců, žádné neplakalo. Naopak se jim z bazénu vůbec nechtělo. Manžel to chtěl vidět, tak přijel jako divák. Kurz končí v prosinci, v listopadu je plánováno focení pod vodou. Věřím, že to Adámkovi dělá moc dobře. Poslouchá, co instruktorka vypráví, sleduje ostatní děti a potom žbluňk a je tam. Moc se mi to zamlouvá," přidává se paní Petra.

Obě mladé maminky se těší na otevření zrekonstruovaného bazénu na Klíši. Už aby to bylo!

Maminky z Ústí nad Labem jezdí na plavání do Teplic, těší se na zrekonstruovanou halu Klíše.