Na „svinčík" kolem ubytovacích prostor pro studenty upozornila redakci Ústeckého deníku Lucie Supová. „Přijeďte si to vyfotit. Odpadky naházené na auta, horší než v nějakém ghettu," zavolala do Deníku Supová.

Nepořádek kolem kolejí připomínal prostranství kolem ubytovny pro nepřizpůsobivé. Podle zjištění Deníku prý nejde o nic výjimečného. Vrátná, která na kolejích sloužila, tvrdila, že studenti z oken vyhazují různé věci skoro pořád. „Řada z nich se opije a pak vyhazují z oken různé věci. Že byl v noci na pokojích bordel, o tom nic nevím. To by bylo v zápisu," reagovala na otázky redaktora Deníku vrátná, která nechtěla uvést své příjmení.

Mezitím na vrátnici dorazila správcová kolejí, která rovněž nechtěla prozradit své jméno. „S vandalismem na kolejích bojujeme pomalu každý den. Máme sice kolejní řád, ale když dotyčného nechytnete za ruku, tak mu těžko prokážete, že to byl on, kdo vyhazoval něco z okna. Stává se, že nám vyhazují i nábytek. Každý student, když si přebere byt, podepíše, že co zničí, tak zaplatí," uvedla správcová.

Vedení kolejí si kvůli vandalismu studentů zřídilo i pracovníka, který má za úkol každé ráno uklízet. „Sebere bordel, který přes noc studenti vyhází. Já vám k tomu více říci nemohu. Komunikací je pověřená paní Halaszová," řekla závěrem správcová kolejí.

Redaktor Deníku se tedy s Hanou Halaszovou spojil. „Kolem kolejí nemáme sjednanou hlídací službu, takže tomu nezamezíme. Ano, máme pracovníka, který se stará o pořádek, ale ten není čtyřiadvacet hodin v práci," řekla Halaszová, vedoucí úseku ubytování a pronájmů. „On si někdo stěžoval? Každá instituce má mluvčího. I my. Obraťte se něj," dodala pouze.

Mluvčí UJEP Jana Šiková nezvedala celý den telefon.