Česko zpívá koledy, šestý ročník předvánoční akce Deníku přilákal na Lidické náměstí před magistrát ve středu večer na čtyři sta lidí.

Zazpívat si pětici tradičních koled a přídavek Vánoce, Vánoce přicházejí, přišli rodiče s dětmi, jednotlivci i skupinky přátel a další lidé, které upoutal slavnostní program tak, že se odpoutali od stánků na vánočním tržišti. „Mají tu lepší svařák a moc dobré chlebíčky a cukroví," hlásil jeden z příchozích kamarádům.

Zpívání koled předznamenalo vystoupení dětí z dětské skupiny Mozaika ve Vaňově, které ztvárnily vánoční příběh narození Ježíška. „Vystoupení jsme připravili s dětmi, kterým je od jednoho do sedmi let," uvedla vedoucí Eva Ševelová. Na akci zazpívaly také pěvecké sbory UJEP a slavnostní náladu navodili mladí trubači ze ZUŠ Evy Randové svým podáním klasických koled.

Hlavním bodem programu bylo ale zpívání koled. V 18.00 hodin se na pódiu objevila skupina čilých dam z Domova pro seniory na Bukově. A ve zpěvu je přišly podpořit dvě desítky rodičů s dětmi, kteří je obestoupili a jejich zpěv se pak nesl náměstím. Každou koledu odměnil vřelý potlesk.

„Moc se mi to líbilo. V domově často zpíváme, teď budeme mít vánoční večírek, takže to bude zase plno zpěvu," těšila se paní Marie.

Akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se konala nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. Na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center tak celkově přišly zpívat koledy tisíce lidí.