Prostitutky, kriminalita, nepořádek. Z toho mají obyvatelé Neštěmic obavy ve spojitosti s plánovanou stavbou odstavného parkoviště pro kamiony v lokalitě U Haldy u hlavní silnice na Děčín a Prahu. Jako příklad uvádějí trable předlické Kolonie.

Investor se ovšem brání, že nic takového tu rozhodně nehrozí. Obavy Neštěmických se rozhořely poté, co dostali do rukou návrh územní studie, která shrnuje plánovanou stavbu a její vliv na okolí.

„Má tam být odstavná plocha pro dvacet kamionů a haly vysoké až deset metrů s plochou osm set metrů čtverečních. Takže já moc nevěřím, že to bude zázemí pro jednu firmu. Kamiony jsou pro obytnou zónu vždycky problém,“ zlobila se obyvatelka Alena Mrázová.

Majitel autodopravy Ivo Vidlička, který chce s bratrem Pavlem parkovací plochu postavit, ale veškeré připomínky odmítá jako nepodložené fámy.

„Tam nebude parkoviště pro cizí auta, ale pro naše firemní. Chceme tam postavit zázemí pro naši autodopravu, dobíjecí stanici pro elektromobily, hřiště, myčku, dílny. Já absolutně nechápu, kdo tyto fámy šíří. Jsem skutečně rozzlobený a zvažuji, jestli tam vůbec něco postavit. My máme jen deset kamionů,“ líčil podnikatel.

„My jsme parkoviště pro kamiony zažili v Zolově ulici v Krásném Březně. Nejhorší to bylo po ránu, když nastartovaly. Všechen ten kravál a smrad nám šel rovnou do oken,“ vzpomínala Ústečanka Marcela Urbanová.

Územní studii projednávalo zastupitelstvo, které ji vzalo pouze na vědomí a jinak se k ní nevyjádřilo.

„Jako obvod Neštěmice nejsme zpracovatelé studie, tím je město. Nejsme způsobilí k tomu, abychom se vyjádřili, proč chce magistrát toto využití plochy,“ řekla starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Rozporuplné pocity prý má ze stavby neštěmický zastupitel Vlastimil Žáček. Prý nechce bránit podnikání. „Studie vždycky ale vypadají hezky. Takové stavby bychom si měli ohlídat a nezbavit se možnosti být účastníkem řízení a tu stavbu nějak ovlivnit,“ dodal.