Před rodinou ale dál předstírala těhotenství a tvrdila, že čeká trojčata. Kvůli jejich porodu pak prý v létě odjela do Ústí, kde si nejprve vymyslela únos svých dětí, než s partnerem unesli malou Michalu. Napsal to  Der Spiegel.

Nyní osmačtyřicetiletá žena podle časopisu původně vedla spořádaný život. Matka tří dospělých dcer provozovala školu pro výcvik vodicích psů. Pozemek na okraji Kolína nad Rýnem, kde stál dům její rodiny, byl však zamořený, a tak Melanie přišla nejprve o zdraví, pak o psy, o dům a nakonec o manžela.

Od roku 2004 se její život podle její advokátky dostal na šikmou plochu.

O Vánocích 2011 Melanie prý zjistila, že je těhotná. Na dítě se i s partnerem, jednapadesátiletým Uwem R., velmi těšili a usadili se poblíž její rodiny v porýnském Neuwiedu, vypověděla vyšetřovatelům. Uwemu i své rodině korpulentní žena podle magazínu tvrdila, že čekají trojčata.

Na počátku loňského roku však u ní údajně došlo ke krvácení, kvůli kterému se prý tajně vydala do nemocnice v Teplicích, kde u „německy mluvícího doktora" podstoupila za 580 eur (zhruba 14 700 Kč) kyretáž. Lékařské doklady o tomto zákroku stejně jako o ženině těhotenství chybí.

O údajném konci těhotenství ale prý nechtěla rodině říct, a tak dál předstírala, že je v jiném stavu.

Na konci června se podle Spiegelu vydala s partnerem porodit do Ústí. Podle přítelova líčení ho přesvědčila, že dostane „výhodný porodní tarif", pokud bude vystupovat jako svobodná žena bez stálého svazku. V ústecké nemocnic si pak prý na toaletě odstranila falešné těhotenské břicho a před partnerem předstírala úspěšný porod; děti však podle ní musely zůstat v nemocnici v inkubátoru.

Poté podle vyšetřovatelů Uwemu tvrdila, že dva z jejich novorozenců byli uneseni a později zemřeli. „Můj mandant své partnerce věřil. Byl doslova slepý láskou," vysvětlil jeho advokát Ingmar Rosentreter.

Žena údajně Uwemu řekla, že i jejich třetí dítě bylo uneseno, ale věděla prý, kde je. Společně sledovali ženu s kočárkem, v němž ležela malá Michala, kterou poté před zraky matky vzali a odvezli do Německa, kde je o několik dní později po intenzivním pátrání zatkla policie a nyní jim hrozí až pět let vězení.

Žena, která tlačila ten kočárek, vypadala chudě, uvedla Melanie B. podle Spiegelu do protokolu. Kojenec, kterého si všimla v ústeckém Globusu, měl černé vlasy a tmavé oči jako ona. Proto se údajně rozhodla unést právě tuto holčičku. Ačkoli dítě z kočárku vytrhl její partner, veškerou odpovědnost za únos vzala ve výpovědi na sebe a Uweho R. označila za nevinného.

Státní zastupitelství v Koblenci výpovědím obžalovaného páru nevěří. „Jsou vymyšlené, aby zakryly pravý stav," domnívá se státní zástupkyně Heike Franzová, podle níž Melanie B. nikdy těhotná nebyla. „Soudci v Koblenci tak budou muset roztřídit skládačku ze vzpomínek a výmyslů," poznamenal Der Spiegel.