Kuriozní případ řešili v neděli 14. října od rána policisté i hasiči v lese u Dobkovic. Zloděj, který traktor v noci nebo časně ráno ukradl, s ním ujel přibližně kilometr přes hranici okresů Ústí nad Labem a Děčín. Poté sjel s traktorem ze srázu do hluboké vody v lese u Dobkovic.

Událost potvrdila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. "Traktor měl být zcizen v Maškovicích na Ústecku. Později byl nalezen v zatopeném lomu," uvedla.

Podle informací Deníku měl majitel postrádat desítky let starý traktor značky LKT, lidově řečený Lakatoš. Když jej na svém místě nenašel, vydal se po stopách, které zanechala na cestě robustní kola, v naději, že veterána objeví. Stopy ale muže dovedly až k zatopenému lomu, kde už bylo zřejmé, že traktor skončil právě na jeho dně koly vzhůru. Z pod hladiny už čouhala jen část přední pneumatiky.

Zda se v sedmitunovém traktoru pod hladinou stále někdo nacházel, nebylo v tu chvíli jasné. Dotyčný mohl do lomu sjet omylem, mohlo jít ale také o úmysl, kdy traktor poslal ze srázu záměrně. "Případem se zabývají ústečtí policisté. Na případu se podílejí také hasiči a potápěč, uvnitř traktoru ale nikdo nebyl," řekla Hyšplerová.

Právě policejní potápěč se na místě ponořil do vody, aby zjistil, zda uvnitř někdo nezůstal. A také proto, aby traktor pomocí popruhů a dalšího speciálního náčiní zajistil. Kvůli terasovitému dnu lomu se totiž téměř zcela ponořený vůz mohl propadnout ještě hlouběji. Potápěče pod vodou potrápila velmi špatná viditelnost.

Venku z vody by mohl být traktor podle Hyšplerové ještě tento týden. Vytáhnout by jej mohl tank drážních hasičů. Kvůli těžko přístupnému lesnímu terénu se totiž k lomu nedostane jeřáb. Lom se nachází v poměrně hustém lesním porostu a vede k němu úzká lesní cesta.

"Naše technika být za určitých podmínek nasazena může, ale více informací zatím k dispozici nemáme," sdělila Eva Gregorová, mluvčí Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty.