Hlavní program se odehraje v pátek 27. září v podvečer v budově pedagogické fakulty. Doprovodný program se uskuteční v nově otevřeném Centru biologických a environmentálních oborů v ulici Za Válcovnou na Klíši a ve Vědecké knihovně UJEP.

„Stoprocentně ctíme letošní heslo Noci vědců Šetrně k planetě a připravili jsme k tomuto tématu 21 jednotlivých aktivit, které v pátek v podvečer rozsvítí v přicházející vědecké noci naši univerzitu,“ říká prorektor pro vnější vztahy UJEP Pavel Doulík.

Jak doplňuje mluvčí univerzity Jana Kasaničová, všechny přednášky, workshopy a prohlídky se věnují environmentálním tématům, která se týkají Ústeckého kraje. „Šetrně k planetě jednala univerzita i při výběru propagačních předmětů pro návštěvníky. Ti se mohou těšit na bio osivo louky pro včely, které si při příchodu na pedagogickou fakultu budou moci sami nabrat do sáčků a dle libosti vysít tam, kde je to bude těšit. Látkové sáčky mohou použít k nákupu ve stánku ústeckého bezobalového obchodu Špajz. Jsou ušité v dílnách ústeckého Fokusu, propisky budou dřevěné a trička z biobavlny,“ zmiňuje Kasaničová.

Web nocvedcu.cz obsahuje také program v Ústí a mapu dalších míst po celé ČR. „Kromě univerzity, která akci organizačně zastřešuje, se v Ústí do Noci vědců zapojuje také Národní památkový ústav v Krásném Březně s přednáškou a projekcí,“ doplňuje produkční akce Michaela Hnidová. Nebude chybět ani filmové promítání. Od 17.00 do 22.00 budou v chill zóně pedagogické fakulty k vidění filmy s environmentální tematikou Ohrožená semínka a Krajina v tísni.