Středa 31. ledna je poslední den, kdy lze do Dobrovolnického centra v Ústí doručit e-mailem návrh na dobrovolníka, který si cenu zaslouží.

Ústecké Dobrovolnické centrum každý rok uděluje cenu šesti prospěšným lidem, kteří věnují svůj čas a energii dobrovolnické činnosti.

„Nechte se strhnout a dojmout zajímavým příběhem. Nominujte na Křesadlo užitečnou osobnost z Ústeckého kraje, která za poutavým příběhem stojí,“ vyzývá k zapojení ředitelka centra Lenka Černá.

A kdo by mohl Křesadlo získat? „Nominovaný člověk může pomáhat dětem, nemocným i handicapovaným, být aktivní u seniorů či v hospicu. Musí mít dobré srdce i ochotu být užitečný,“ upřesňuje Jiřina Gasserová z Dobrovolnického centra.

Centrum vyhlašuje cenu ve spolupráci se společností Knauf Insulation, 16. slavnostní večer s předáním Křesadel bude hostit 5. dubna zámeček Větruše. „Zatím přišlo přes 10 nominací. Jsou to lidé z Ústí, Děčína i Šluknovského výběžku, Loun, Litoměřic, Kadaně, Teplic či Žatce. Jako vždy jde o muže i ženy, je zde také maminka s dětmi. Dobrovolničí všichni,“ říká potěšeně Gasserová.

Činnost nominovaných je různorodá. „Jsou zde například lidé, kteří pomáhají v rodinách s handicapovanými dětmi, jiní řadu let pracují s dětmi a mladými ve volnočasových aktivitách či dlouhodobě pomáhají v psím útulku. Hodnotící komise to opět nebude mít lehké,“ připomíná Jiřina Gasserová.