Uvedl to předseda klubu zastupitelů Vaše Ústí Martin Mata s tím, že o této variantě bude jednat se svým klubem i dalšími stranami. Naopak možnost návratu do vedení města vyloučilo hnutí PRO!Ústí.

UFO A NEZAŘAZENÍ

Ústecká městská rada se rozpadla v březnu po rezignaci dvou radních. V dubnu pak zastupitelé radu nedoplnili. Ve vedení města v současné chvíli zůstávají primátorka Věra Nechybová, její náměstek Pavel Dufek (oba bývalí členové ANO, dnes nezařazení) a dva členové UFO, a to náměstek Jiří Madar a radní Lukáš Konečný.

Klub Vaše Ústí, který má v zastupitelstvu 9 z 37 mandátů, doplnění stávající čtyřčlenné rady nevyloučil. Trvá ale na tom, aby zastoupení odpovídalo výsledkům voleb.

„Variantou je pro nás rozšíření počtu členů rady města ze sedmi na devět s tím, že klub Vaše Ústí by doplnil současnou čtyřčlennou radu pěti svými zástupci. Podporu pro tuto menšinovou vládu bychom hledali napříč politickým spektrem," řekl předseda klubu zastupitelů Martin Mata.

PRO!ÚSTÍ MÁ POCHYBY

Vaše Ústí chce, aby namísto stávajících dvou náměstků mělo město čtyři. „Je to nezbytné proto, aby se mohlo pořádně pracovat na problémech, které město trápí," doplnil Mata.

Primátorka Nechybová menšinovou koalici nevyloučila. „Tato varianta není vyloučená, je to ale věcí dalších jednání," řekla Nechybová. Rada složená z dvou nezařazených, dvou zástupců UFO a pěti členů Vaše Ústí by mohla podle předsedkyně klubu Květoslavy Čelišové získat i podporu KSČM. „Podpoříme kohokoliv, kdo zajistí stabilní vedení a zajistí, aby město fungovalo," řekla Čelišová.

Hnutí PRO!Ústí, které avizovalo jednání o nové koalici, nakonec od varianty, že by znovu zasedlo ve vedení města, ustoupilo.

„V tuto chvíli neuvažujeme o podílu na vedení města, protože nejsme přesvědčeni o dlouhodobé stabilitě nově vytvořeného hnutí Vaše Ústí," řekl jeden z vyjednavačů hnutí Karel Karika. PRO!Ústí ale nevylučuje, že by podpořilo menšinovou vládu.