Nové parkovací automaty rozmístili v ulicích pracovníci Městských služeb. Motoristům nabízejí více možností.

„Zatím máme pět nových přístrojů, nahradily nevyhovující poruchové automaty z roku 1994. Ostatní rekonstruujeme, aby je bylo možné ještě provozovat," vysvětlil ředitel Městských služeb Miroslav Harciník.

Ve městě stojí 29 automatů. Jeden z nových je umístěn ve Vaníčkově ulici. Oproti starším přístrojům je ovládání otočeno směrem k chodníku. „Když někdo zaparkoval hodně blízko, nemohli se lidé k automatu dostat," uvedl ke změně Milan Stýblo z Městských služeb. Jak dodal, automat má řadu výhod. „Umožňuje připojení na solární zdroj energie. Dá se u něj platit bankovkami a připraven je také na platby bankovní kartou. Po prvních týdnech provozu máme dobrou zkušenost i s jejich bezpečností, zatím nebyly vykradeny," ocenil Milan Stýblo.

Nové i rekonstruované automaty budou připojeny k řídícímu středisku, které v Městských službách dokončují. Na dálku tak bude možné zjistit, v jakém je automat stavu.

Na to, aby řidiči u automatů platili, dohlížejí strážnice městské policie. „Denně se této práci věnují dvě kolegyně a pokaždé zaznamenají řadu přestupků. Někteří řidiči si stále myslí, že platit nemusí. Ale na služebně je čeká pokuta dvě tři stovky, ve správním řízení ještě více," upozornil Jan Novotný z městské policie.