Jedna ze zásadních ústeckých investic se zdrží. Do výběrového řízení o padesátimilionovou zakázku na stavbu přepážkového centra se nikdo nepřihlásil. Ústeckým radním tak nezbylo než ji zrušit.

Přitom už měli na přestavbu bývalé jídelny v atriu magistrátu a přilehlých prostor, kde má centrum vzniknout, připravené peníze. Jak dlouho budou Ústečané čekat na dokončení místa, kde si budou moci vyřídit všechny úřední záležitosti najednou, zatím není jasné. Jak vysvětlila dosluhující ústecká primátorka Věra Nechybová, během výběrového řízení obdrželo město velké množství žádostí o dodatečné informace.

„Objevili jsme chyby v projektu, které jsme museli u projektanta reklamovat,“ stěžovala si primátorka s tím, že nejspíš budou muset i předělat rozpočet stavby.

Projektovou dokumentaci zpracovala společnost Projekty CZ ústeckého architekta Zdeňka Šťastného. Ten uvedl, že reklamace se týká velmi drahého přístroje, kterému v republice málokdo rozumí. „Proto jsem tuto reklamaci odmítl. Mrzí mě, že takovou malicherností je znevažována celá projektová dokumentace,“ poznamenal Šťastný.

„Platí, že za půlkou dobrého výsledku stojí kvalitní zadání a jeho příprava. To se ne vždy na magistrátu podaří. Další věc je, jak si město vybere projektanta. Na základě nejnižší ceny může znamenat, že si vybere někoho, kdo odvede nekvalitní práci,“ řekl architekt a zastupitel PRO! Ústí Jan Hrouda.

Nové přepážkové centrum má obsahovat oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel, registr řidičů a vozidel, vstupní dohledové stanoviště městské policie, CzechPoint, zázemí, sklady a archivy, moderní elektronické vybavení a další.

Jak vysvětlila ústecká mluvčí Romana Macová, přestavba na přepážkové centrum by měla podle odhadů trvat celkem 15 měsíců. „Rozdělena je do tří etap. První bude trvat nejdéle – osm měsíců. Následující etapa potrvá maximálně tři měsíce a poslední čtyři měsíce. Registr vozidel přitom bude stále v provozu. Zavřeno bude mít jenom po dobu stěhování do nových prostor,“ upřesnila Macová.
Časové odhady počítají i s kolaudací a stěhováním úředníků a jejich agendy.

O výstavbě centra mluvila městská vedení poprvé před deseti lety. Mělo vzniknout v dodnes nepostaveném domě na Mírovém náměstí.